Cegły budowlane

Własny dom jest marzeniem wielu osób. Przed rozpoczęciem budowy przyszli posiadacze domu zastanawiają się nad tym, z jakiego materiału go zbudować. Nie wiedzą czy zdecydować się na dom drewniany. Albo na dom z pustaka, lub z bloczków betonowych.

A może najlepszym rozwiązaniem będzie cegła budowlana. Użycie cegły na budowę nie jest niczym nowym, gdyż materiał ten wykorzystywany jest od wieków do wznoszenia różnych budowli. Budowla z cegły posiada estetyczny wygląd, a poza tym ściany są mocne. Bo takie własnie są cegły trwałe i mocne. Na dodatek funkcjonalne, bo można z nich budować wszystkie budowle, jak domy, pałace, budynki gospodarcze, hale, itd.

Istnieją różne rodzaje cegieł budowlanych. Rodzaj zależy od użytego materiału na stworzenie cegły. I tak na przykład cegła ceramiczna jest bardzo trwałym i odpornym materiałem budowlanym. Wykonywana jest z różnych glin i piasku kwarcowego. Po wymieszaniu formowane są cegły, które potem się suszy i wypala. Jest ona bardzo popularnym materiałem na budynki. Inny rodzaj, to cegła suszona. Najczęściej wykorzystywana jest do budowy w ciepłym i suchym klimacie. W klimacie wilgotnym nie byłaby praktyczna z powodu swojego składu, który przyjmuje wilgoć. Również powstaje z gliny, ale oprócz tego z iłu, mułu, trawy. Po uformowaniu jest poddawana suszeniu. Do budowy ścian zewnętrznych potrzebne są trwałe, odporne na mróz i inne opady cegły elewacyjne. Poszukujesz cegieł elewacyjnych? Koniecznie sprawdź ofertę firmy Lode na stronie http://lode.pl/pl/produkty

I tak cegła wapienno-piaskowa powstaje z mieszaniny zmielonego piasku kwarcowego i wapna palonego. Całość z dodatkiem wody formuje się pod ciśnieniem w celu dokładnego połączenia składników. Dzięki temu, że jest bardzo wytrzymała na aurę i działania mechaniczne buduje się z niej nie tylko ściany zewnętrzne i konstrukcyjne, lecz także np. ogrodzenia. Istnieje jeszcze cegła szamotowa, którą wykłada się paleniska pieca, czy kominka. Cegła magnezytowa, która jest również bardzo wytrzymała. Cegła klinkierowa posiadająca wspaniałe właściwości, gdyż nie przyjmuje pleśni, nie płowieje. Ponadto można ją nabyć w różnych kolorach według potrzeby.

Dodaj komentarz