Efektywna nauka angielskiego!

Angielski obecnie pełni taką funkcję, jak kiedyś łacina. Jest językiem, za pomocą którego może dogadać się prawie każdy i to w większości krajów na świecie. Nic dziwnego, że tak wiele osób uczy się angielskiego, nie tylko w szkole, ale też samodzielnie w domu lub na kursach językowych. Co jednak zrobić, by nasza nauka była efektywna i przynosiła pożądane rezultaty?

Motywacja drogą do sukcesu!

Tak jest ze wszystkim. Jeśli nie mamy motywacji i samozaparcia, trudno będzie nam się nauczyć lub osiągnąć cokolwiek. Motywacja to nasza siła napędowa. Bez niej ciągle będziemy przekładać wszystko „na jutro”. I nie ważne, czy mówimy u nauce angielskiego i powtarzaniu słówek czy o bieganiu lub ćwiczeniu. Co zrobić, by się zmotywować? Przede wszystkim postawmy sobie konkretny cel. Dlaczego chcesz się uczyć? Wyjeżdżasz na wakacje? A może szukasz lepszej pracy? Nasze potencjalne cele mogą skutecznie zachęcić nas do działania. Ale jeśli mimo to, brak nam zapału, lepiej będzie, gdy zapiszemy się do szkoły językowej. Zajęcia w niedużej grupie będą nas motywować, ponieważ nie będziemy chcieli być gorsi od innych.

Otocz się językiem angielskim!

Najprostszym sposobem do zrozumienia języka i konkretnych struktur oraz zwrotów językowych jest otoczenie się obcym językiem. Warto w tym celu słuchać angielskich piosenek, audycji radiowych czy oglądać angielskie filmy. Tylko w ten sposób zobaczysz, jak wygląda angielski w mowie, bo niestety to, czego często uczą nas na lekcjach, nie zawsze ma odbicie w rzeczywistości. Rodowici Anglicy czy Amerykanie stosują wiele skrótów, o których nie mamy pojęcia.

Wybierz najlepszą metodę!

Metoda gramatyczno-tłumaczeniowa? A może metoda Callana lub Direct Method for English? Wybierz sposób nauczania dostosowany do Twoich potrzeb. Jeśli zależy Ci na płynnym porozumiewaniu się w języku angielskim i stawiasz przede wszystkim na konwersację, skorzystaj z metod bezpośrednich. Jeśli jednak używasz angielskiego głównie do pisania, wybierz metodę gramatyczno-tłumaczeniową.

Interesuje Cię kurs angielskiego Częstochowa? Zajrzyj na stronę: http://tarkowski.edu.pl/.

Dodaj komentarz