Co niszczą niszczarki?

Współczesne niszczarki biurowe to niedrogi, powszechnie dostępny i nieskomplikowany technicznie sprzęt, który wykorzystuje się przede wszystkim do niszczenia różnego rodzaju dokumentów papierowych. Urządzenia tego typu stosowane są w biurach, urzędach, szpitalach, a także w domach prywatnych. Proste wersje tego typu urządzeń niewiele kosztują, a pozwalają na dokładne i szybkie zutylizowanie każdego rodzaju dokumentów, od listów urzędowych zaczynając, na dokumentach finansowych czy aktach medycznych kończąc. Chodzi przy tym o to, aby pocięte na drobne fragmenty materiały nie nadawały się do ponownego odczytu. Oczywiście lepszej jakości niszczarki biurowe radzą sobie nie tylko z niszczeniem pojedynczych kartek papieru, ale także z niszczeniem kopert czy całych plików dokumentów spiętych zszywkami lub spinaczami. Czy niszczarki mają jeszcze inne zastosowania?

Niszczarki nie tylko do dokumentów papierowych

niszczarki biuroweWspółcześnie wiele informacji przechowywanych jest na cyfrowych nośnikach danych tj. płyty CD i DVD. Nowe wersje niszczarek biurowych bez problemu poradzą sobie z szybką utylizacją tego typu przedmiotów. Co ciekawe, dobrej jakości niszczarki biurowe mogą również ciąć twarde materiały plastikowe tj. karty płatnicze, karty rabatowe i inne dokumenty laminowane. To przydatna funkcjonalność, dzięki której nieaktualne lub wycofywane z użytku dokumenty zawierające podstawowy zestaw danych o konkretnej osobie, mogą być w prosty i szybki sposób zniszczone. Pocięte na drobne paski dokumenty nie mogą zostać wykorzystane przez osoby postronne, nie stanową zatem zagrożenia dla prywatności tych osób.

Którą niszczarkę biurową wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele modeli niszczarek biurowych o zróżnicowanych funkcjach. Są wśród nich tanie niszczarki sprawdzające się w roli urządzeń do zastosowań domowych – bez problemu radzą sobie z utylizacją różnych typów dokumentów w formie papierowej, a także z niszczeniem płyt CD i DVD oraz dokumentów laminowanych. Są wśród nich także profesjonalne niszczarki, które oferują niezwykle dokładny sposób cięcia dokumentów, jest to tzw. cięcie paskowo-odcinkowe. Tego typu niszczarki wykorzystuje się do zastosowań profesjonalnych w różnego rodzaju urzędach czy firmach. Wszędzie tam, gdzie sposób utylizacji dokumentów ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo funkcjonowania takich podmiotów. Podsumowując można powiedzieć, że niszczarki służą do niszczenia dokumentów zawierających różnego rodzaju dane i informacje określane mianem poufnych. Nie ma w tym przypadku większego znaczenia czy są to dokumenty w formie papierowej, czy też dokumenty zapisane na cyfrowych nośnikach danych tj. wspomniane wcześniej płyty CD lub DVD. Dostępne na rynku modele niszczarek można znaleźć np. tu: http://www.ergonauta.pl/pol_m_Niszczarki-biurowe-162.html.

Dodaj komentarz