Metoda Callana, czyli jak szybko opanować język angielski

W nauce języków obcych wykorzystuje się wiele technik i metod. Każda z nich jest dopasowywana ze względu na grupę bądź indywidualne potrzeby uczestników kursu. Dlatego coraz częściej szkoły, jak i lektorzy decydują się na stosowanie metod bezpośrednich, które są znacznie bardziej efektywne.

Techniki wykorzystywane w trakcie zajęć w szkołach językowych przede wszystkim stawiają na jakość oraz osiągnięcie celu kursantów. Stąd coraz częstsze sięganie po metody bezpośrednie. Ich bezsprzeczną zaletą jest szybkość i intensywność kontaktu z obcym językiem.

Jedną z tego typu technik jest metoda Callana. Lektorzy ją stosujący stawiają przede wszystkim na rozmawianie tylko w konkretnym języku obcym. Dzięki temu kursanci szybciej się oswajają z nowym otoczeniem i chętnie korzystają z nowych umiejętności także poza zajęciami.

Callan częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ to również wykorzystywanie licznych gier językowych oraz pamięciowych. Intensywne powtarzanie konstrukcji językowych czy słówek sprawia, że wiedza jest lepiej przyswajana, a uczestnik zajęć jest w stanie swobodniej komunikować się za pomocą danego języka także poza terenem szkoły.

Głównym zadaniem metod bezpośrednich jest stosowanie takich technik, które przede wszystkim budują pewność siebie w osobach uczących się nowego języka. Dzięki temu będą oni chętnie wchodzili w interakcję z obcokrajowcami, co się wiążę z intensywniejszym i szybszym rozwojem umiejętności językowych danego kursanta.

Nauka poprzez różnego rodzaju gry słowne czy wielokrotne powtarzanie pewnych zwrotów zwiększa zapas słownictwa i uczy zapamiętywania szablonów oraz zbitek językowych pomocnych podczas prowadzenia konwersacji. Zwłaszcza w prozaicznych sytuacjach brakuje podstawowych słówek. Stąd przypominanie sobie dialogów, tekstów czy gramatyki lepiej utrwala treści wprowadzane przez lektora.

Metody bezpośrednie, do których należy również Callan, są o tyle skuteczne, o ile będą dopasowane do potrzeb i poziomu uczestników kursu. Niektóre techniki w ramach takiego sposobu prowadzenia zajęć nie zadziałają, za to inne – będą absolutnym strzałem w dziesiątkę.

Dodaj komentarz