Na rozmowę kwalifikacyjną po angielsku

Udało się! Zadzwonił do ciebie pracodawca i zaprosił na rozmowę kwalifikacyjną, która… prowadzona będzie w języku angielskim. W takiej sytuacji u bardzo wielu osób pojawia się stres. Nie ma się co dziwić, angielski – nawet jeśli znasz go na poziomie zaawansowanym – nie jest ojczystym językiem. Przed tak ważną rozmową warto więc dokładnie się przygotować i sprawdzić swoje umiejętności.

Rzeczywisty poziom

Rozmowa kwalifikacyjna jest dla ogromnej części społeczeństwa jedną z najbardziej stresujących chwil w życiu. Nie ma się jednak co dziwić – to przecież od niej zależy nasza przyszłość. To, jak nam na niej pójdzie, ma bezpośredni wpływ na to, czy daną pracę dostaniemy, czy też nie. Rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim może wydawać się jeszcze bardziej stresująca, gdyż angielski – nawet jeśli znamy go na poziomie zaawansowanym – nie jest naszym ojczystym językiem, przez co nie mamy pełnej swobody odnośnie tego, co chcielibyśmy zaprezentować lub powiedzieć. Podstawową kwestią jest napisanie prawdy w CV – jeśli napiszemy, że poziom znajomości angielskiego jest zaawansowany oznacza to, że bez problemu porozmawiamy z pracodawcą o swoim doświadczeniu, sukcesach i umiejętnościach. Jeśli nasz poziom nieco zawyżymy, prawda wyjdzie na jaw po dwóch, trzech pytaniach.

Zaufaj specjalistom

Aby być pewnym, że nasze umiejętności językowe na pewno sprostają wymaganiom pracodawcy, możemy skorzystać z ofert szkół językowych. Szkoła angielskiego Częstochowa (http://tarkowski.edu.pl/) prowadzi na przykład przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych dla osób starających się o pracę. Rozmowa kwalifikacyjna w języku obcym ściśle bazuje na psychologii oraz skutecznym przekazie informacji. Zakres pytań, które padają podczas tego rodzaju przygotowania, pozwala stwierdzić, czy dana osoba potrafi przedstawić przyszłemu pracodawcy wszystkie swoje cechy, które mogą okazać się kluczowe do zdobycia wymarzonej pracy oraz czy kandydat na pracownika jest rzeczywiście przygotowany do objęcia danego stanowiska. Dzięki tego rodzaju nauce dowiemy się również, nad jakim elementami języka obcego powinniśmy jeszcze popracować.

Dodaj komentarz