Poznaj korzyści dobrego kredytu gotówkowego / kredyty gotówkowe

Każdy bank komercyjny, który działa na terenie Polski, oferuje kredyt gotówkowy. To flagowy produkt tych instytucji i jeden z takich, na którym banki zarabiają. Okazuje się jednak, że i kredytobiorcy mogą dzięki takiemu zobowiązaniu liczyć na szereg korzyści. Jak zaciągnąć dobry kredyt gotówkowy? Na co zwracać szczególną uwagę? Przeczytaj już teraz.

 

Dowolna kwota kredytu

Kredyt gotówkowy jest na tyle elastycznym zobowiązaniem, że kredytobiorcy mogą zaciągać je na dowolną kwotę, dokładnie taką, dzięki której zrealizują swoje potrzeby. Kredyty gotówkowe mogą być brane już od kwoty 1 000 złotych do 200 000 złotych i mowa tu o tych, które zaciągane są na dowolny cel. Oznacza to, że bank zupełnie nie ingeruje w wydatkowanie środków, jakie powierza kredytobiorcy w ramach kredytu.

Innym przykładem mogą być kredyty celowe. Te można zaciągać nawet do kwoty 500 000 złotych. W ich przypadku bank żąda jednak dowodu realizacji konkretnego cel. Ten zresztą staje się nierzadko dodatkowym zabezpieczeniem przed ewentualną niewypłacalnością kredytobiorcy.

 

Dowolny okres trwania umowy kredytowej

Kredyty gotówkowe mogą być zaciągane na dowolny okres. Wiele zależy od oczekiwań, ale i możliwości finansowych kredytobiorcy. Dobry bank udzieli kredyt na 6 miesięcy, ale również na nawet 120 miesięcy. Pamiętajmy, że im krótszy będzie okres kredytowania, tym wyższe będą miesięczne raty, ale jednocześnie niższe koszty kredytu, na przykład te generowane z tytułu oprocentowania. Dłuższy czas trwania umowy gwarantuje zaś niższe raty, jakie zobowiązuje się płacić w każdym miesiącu kredytobiorca.

Banki oferują najczęściej kredyty gotówkowe, które pod tym względem są niezwykle elastyczne. To kredytobiorca może sam zdecydować, jak długo ma obowiązywać go umowa z bankiem.

Dowolny cel zaciągania kredytu gotówkowego

Zarówno kredyty gotówkowe na dowolny cel, jak i kredyty celowe pozwalają uzyskać fundusze na różne potrzeby kredytobiorców. Polacy biorą najczęściej kredyty na remont mieszkania czy domu, zakup samochodu, wyposażenie nieruchomości, zakup elektronicznych gadżetów, sprzętu AGD/RTV czy wymarzone wakacje.

Jeśli pod uwagę weźmiemy kredyty gotówkowe na dowolny cel, to warto zaznaczyć, że takie zobowiązania najczęściej zaciągane są nie na jeden cel, ale co najmniej kilka. Wszystko dlatego, że kredytobiorca może rozdzielać dowolnie uzyskane środki. Bardzo często zdarza się, że spełnia różne potrzeby, w tym spłaca na przykład zadłużenia, jakie powstały w wyniku niespłacania zobowiązań zaciągniętych w przeszłości.

Opcje wnioskowania o kredyty gotówkowe

Kredyty gotówkowe są najczęściej nabywanym produktem banków. Cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że same instytucje bankowe oferują je na coraz korzystniejszych warunkach. Ogromna konkurencja sprawia również, że kredytobiorcy mogą liczyć na coraz większy komfort w kwestii wnioskowania o tego rodzaju zobowiązania.

Dzisiaj nie trzeba już wybierać się do tradycyjnych oddziałów banków. Z powodzeniem wniosek o kredyt złożyć można za pośrednictwem internetu albo rozmawiając przez telefon z konsultantem tejże instytucji.

Dodaj komentarz