Czy warto płacić za reklamy na Facebooku?

Zakładając fanpage na Facebooku po pewnym czasie możemy odczuć potrzebę zwiększenia jego zasięgu. Czy w tym celu kampanie Facebook ads będą dobrym rozwiązaniem?

Wiele początkujących osób, które od niedawna prowadzą firmowy profil na Facebooku zastanawia się, czy uzyskanie dużej ilości zaangażowanych fanów  bez jakichkolwiek inwestycji finansowych jest w ogóle możliwe. Ze względu na obecnie panujące realia można powiedzieć, że jest to możliwe, ale tylko wtedy, jeśli poświęcimy na to wiele czasu, pracy i zaangażowania. Niestety nie ma sprawdzonej i bezpłatnej metody, która doprowadzi do zdobycia dużej ilości fanów w krótkim czasie. Jeżeli zależy nam na jak najszybszych wynikach, to warto zdecydować się na płatną kampanię reklamową.

Korzyści z reklam na fb

Poza realnym zwiększeniem liczby fanów, płatne reklamy na Facebooku dają też coś jeszcze. Przede wszystkim jest to wzrost rozpoznawalności marki, a także możliwość dotarcia do takich osób, które doskonale pasują do profilu naszego klienta docelowego. W ten sposób docierając do pewnej grupy nowych osób mamy dużą szansę na to, że oni rzeczywiście skorzystają z naszych usług lub kupią sprzedawany przez nas produkt.

Reklamy na Facebooku to również bardzo ekonomiczny sposób na promocję firmy, ponieważ płacimy za realne kliknięcia użytkownika w reklamę, czyli ponosimy koszty dopiero wtedy, gdy dana osoba zainteresuje się naszą ofertą. Dzięki temu jesteśmy w stanie lepiej dysponować własnym budżetem, czyli również oszczędzać.

Warto dodać, że Facebook jest obecnie najbardziej popularnym serwisem społecznościowym w Polsce. Ponadto można zauważyć, że coraz więcej osób zamiast szukać produktów i usług w wyszukiwarce oraz opinii na ich temat, zaczyna szukać ich na Facebooku. Dlatego użytkownicy Facebooka, czyli nasi potencjalni przyszli fani, są tak bardzo cenni. Warto korzystać ze wszystkich metod, które pozwolą zbliżyć ich do siebie.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami firmy PromoTraffic.

 

Dodaj komentarz