Czym zajmują się informatycy

Jeżeli jesteś właśnie na studiach z zakresu informatyki, lub interesuje Cię ten temat, być może zastanawiasz się jakie możliwości da Ci dyplom informatyka. Jest ich bardzo wiele. Możesz projektować oprogramowanie dla hoteli, naprawiać komputery, projektować strony internetowe, tworzyć aplikacje mobilne, oraz wiele, wiele więcej.

Projektowaniem stron może zająć się właściwie każdy, kto zna podstawy kodowania. Decyduje się też na to jednak wielu informatyków, chociażby w celu powiększenia swoich zasobów finansowych. Aby tworzyć strony, będziesz musiał zapoznać się z kilkoma programami do tworzenia grafiki oraz z podstawową wiedzą dotyczącą projektowania. Nie jest to jednak trudne – w Internecie istnieje wiele darmowych kursów oraz filmów, które wyjaśniają krok po kroku na co zwrócić uwagę.

Co, jeśli nie interesuje Cię ani grafika ani tworzenie projektów takich jak system rezerwacji hotelowej? Dla informatyków istnieje wiele możliwości. Skończone studia pokazują pracodawcy, że potrafisz logicznie myśleć, rozwiązywać skomplikowane zadania i wykazać się kreatywnością. Jeśli wiec zdecydujesz się na studia z informatyki, istnieje wiele innych ścieżek kariery, jakimi możesz podążyć. Będą do nich należały na przykład prace w finansach, księgowości czy urzędach. Możesz też zostać redaktorem w czasopiśmie lub na stronie internetowej poświęconej najnowszym technologiom. Będzie to zależało od Ciebie i Twoich zainteresowań.

Czym zajmuje się programista? Tworzeniem oprogramowania. Wiele będzie zależało od tego, na jakim języku zna się on najlepiej. Różne języki będą nadawały się do tworzenia różnego rodzaju programów. Niektórzy specjalizują się na przykład w grach komputerowych, inni w tworzeniu aplikacji, z których można korzystać na określonym systemie operacyjnym w telefonach. Niektórzy tworzą również inne projekty, takie jak na przykład program do obsługi hotelu lub prowadzenia dokumentacji medycznej. Są to w dzisiejszych czasach usługi bardzo pożądane i z reguły bardzo dobrze płatne.

źródło: http://ilumioapp.pl/

Dodaj komentarz