Czy warto założyć sklep oparty na systemie PrestaShop?

Gdy rozpoczynamy działalność sprzedażową w internecie, często pierwszą decyzją, jaką musimy podjąć, jest wybór platformy do handlu internetowego. Możliwości mamy naprawdę wiele – Magento, PrestaShop, Shoper, Shoplo. Dziś przyjrzymy się bliżej systemowi PrestaShop.

Czym jest PrestaShop?

PrestaShop to otwarte oprogramowanie dla sklepów internetowych. Jest ono darmowe i możemy pobrać je bezpośrednio ze strony producenta. Presta jest wciąż udoskonalana przez programistów, a jeśli chcemy znaleźć pomoc techniczną, do wyboru mamy wiele for tematycznych.

Zalety PrestaShop

Przede wszystkim mamy tutaj łatwą i dość intuicyjną obsługę, dzięki czemu Presta jest idealna nawet dla początkujących właścicieli stron. Istotne jest też wsparcie wielojęzyczności – tłumaczenia sklepu występują w licznych językach. Za pomocą różnych modułów i integracji możemy poszerzać nasz sklep o dodatkowe funkcjonalności – m. in. dotyczące produktów, działań SEO czy marketingu. Jeśli chcemy całkowicie spersonalizować witrynę, z pomocą przyjdzie nam programista Prestashop. Sklep jest dość wydajny, a dzięki jego rosnącej popularności, możemy liczyć na wciąż powstające moduły i ulepszenia.

Wady PrestaShop

Jeśli jesteś początkujący, możesz mieć problem z edycją szablonów, ponieważ wymaga ona znajomości Smarty. Niestety PrestaShop może nie być wystarczający dla dużych sklepów z uwagi na mniejszą wydajność i wolniejsze ładowanie strony. Czasami zbyt skomplikowana budowa, a także wiele aktualizacji utrudniają niezależny rozwój sklepu. Poza tym brak jest tu podstawowych funkcji, jak np. funkcji bloga czy płatności za pobraniem.

Dodaj komentarz