Karty flotowe – rozwiązanie, które oszczędza czas i pieniądze

Jeżeli jesteś właścicielem firmy dysponującej flotą, zapewne zastanawiasz się nad doborem partnera, który skutecznie o nią zadba. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę karty paliwowej. Niezależnie od tego, czy zarządzasz ogromną flotą czy posiadasz zaledwie jeden samochód osoby, w ofercie BP znajdziesz coś dla siebie! 

Dla kogo są karty paliwowe? 

Aby uzyskać kartę kartę flotową, konieczne jest posiadanie numeru REGON. Oznacza to, że jest to rozwiązanie przeznaczone dla właścicieli firm oraz osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, dysponujących przynajmniej jednym samochodem lub vanem.

Karty flotowe wystawiane są na konkretną osobę (tzw. karta na okaziciela) lub na numer rejestracyjny pojazdu, do którego jest przypisana. Karta paliwowa na okaziciela pozwala na tankowanie wielu pojazdów przez jedną osobę, a karta przypisana do konkretnego pojazdu pozwala na tankowanie tylko tego, konkretnego pojazdu po okazaniu dowodu rejestracyjnego.

Co więcej, właściciel firmy, który zdecyduje się na skorzystanie z karty paliwowej BP ma możliwość stałego i całkowitego kontrolowania wydatków floty, zużytego paliwa oraz wszystkich transakcji dokonywanych za pomocą karty.

Dlaczego warto posiadać kartę flotową?

Kontrolowanie wydatków oraz kierowców to nie jedyne zalety posiadania karty flotowej. Dzięki ich używaniu możemy skorzystać z wielu zniżek. I tak, w przypadku kart paliwowych BP Polska, otrzymujemy 10 groszy zniżki na każdym litrze paliwa premium oraz 5 groszy na każdym litrze zwykłego paliwa. Ponadto możemy skorzystać także z 5% zniżki na inne produkty oraz usługi oferowane przez stacje benzynowe.

Za pomocą niektórych kart paliwowych z powodzeniem opłacimy także przejazdy płatnymi autostradami czy postoje na płatnych parkingach. Dodatkowo, korzystając z karty BP + Aral, dedykowanej firmom działającym także za granicą, możemy skorzystać także z całodobowej pomocy drogowej.

Wszystko to sprowadza się jednak do jednej z większych zalet kart flotowych: jednej zbiorczej faktury za wszystkie wydatki floty. Zapomnij o dziesiątkach czy setkach faktur za paliwo. Z kartą flotową ten problem przestaje istnieć!

Karta paliwowa dla małej firmy 

Sieć stacji paliw BP oferuje także rozwiązanie dla małych firm – karty paliwowe przedpłacone BP Komfort Prepaid. Przeznaczone są one dla firm, które dysponują flotą do 5 samochodów lub vanów, a ich wydatki paliwowe nie przekraczają 14 000 zł miesięcznie. 

Działanie tej karty możemy porównać do telefonu „na kartę” – należy doładować środki, aby móc korzystać z usług. Co więcej, założenie karty paliwowej BP Komfort Prepaid nie wymaga podpisania żadnej umowy czy przedstawienia dokumentów finansowych. Wystarczy złożyć wniosek online i dokonać pierwszej przedpłaty, aby z łatwością kontrolować wydatki paliwowe oraz cieszyć się korzystnymi zniżkami i rabatami!