Czym się kierować przy wyborze kancelarii adwokackiej?

Niemalże każdy chociaż raz w życiu jest zmuszony skorzystać z pomocy prawnika z powodu spraw rodzinnych, komplikacji w pracy czy problemów z ubezpieczeniem. Wtedy też stajemy oko w oko z problemem wyboru odpowiedniej kancelarii adwokackiej mającej rozwiązać nasze problemy. Dlatego też należy zastanowić się jakie cechy muszą mieć działania danej kancelarii by była dla nas godna zaufania. Wybieramy odpowiednią kancelarię pod względem specjalizacji, następnie szybkości i sprawności działania. Kancelaria musi posiadać jeszcze takie cechy jak skuteczność, dostępność i dyspozycyjność. Przede wszystkim trzeba ustalić do jakiej sprawy (dziedzina prawa) chcemy zaangażować kancelarię.

Warto także zapoznać się z opiniami klientów, którzy już skorzystali z usług kancelarii adwokackiej. Może się nawet zdarzyć tak, że ktoś z rodziny lub znajomych doradzi i poleci odpowiednią kancelarię adwokacką. O takie informacje można również zapytać w samorządzie gospodarczym, w izbie przemysłowej czy cechu rzemiosł. Można sięgnąć do rankingów kancelarii prawniczych (opublikowanych np. w „Rzeczpospolitej”).

Sposobem na znalezienie właściwej kancelarii adwokackiej jest także przeglądanie książek telefonicznych, gdzie mogą być zawarte informacje o praktyce czy odsyłając do witryn internetowych. Internet oferuje także informacje o rodzaju, zakresie i zasadach świadczonej pomocy prawnej. Pomoże również zdobyć informacje o tym jaką umowę zawrzeć z kancelarią. Można też zorientować się ile kosztują poszczególne usługi, gdyż poszczególne kancelarie adwokackie umieszczają przykładowe cenniki pozwalające oszacować koszt konkretnej usługi.

Warto wybrać się na rozmowę do wybranej kancelarii, gdzie można zadać wszystkie pytania dotyczące przyszłej współpracy i możliwe koszty. Przede wszystkim kancelaria powinna charakteryzować się odpowiednim poziomem wiedzy merytorycznej, profesjonalizmem, zaangażowaniem, solidnością czy terminowością.

Przed ostatecznym wyborem powinno zorientować się o wysokości ubezpieczenia kancelarii od odpowiedzialności cywilnej.

Dodaj komentarz