Fotobudka – super atrakcja czy niepotrzebny wydatek?

Organizując imprezę, niezależnie od tego czy jest to wesele, osiemnastka, rocznica, urodziny, studniówka czy inna okazja, chcemy by nasi goście czuli się i bawili jak najlepiej. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze nowinki dotyczące zabawiania gości. Obok tradycyjnie zespołu, dja, czy szeroko pojętej oprawy muzycznej, możemy wynająć też wodzireja. Coraz modniejsze stają się również fotobudki. Czy jednak wynajęcie fotobudki jest dobrym pomysłem? Jaki są koszta takiego przedsięwzięcia?

 

Skąd właściwie wzięły się fotobudki? Najprawdopodobniej moda ta przywędrowała do nas ze Stanów i jak można zauważyć (chociażby po rosnącej ilości ofert wynajmu w internecie) przyjęła się bardzo dobrze. Fotobudkę możemy okreslić jako przenośne studio fotograficzne. Jest to urządzenie (pot. budka),  którą ustawić możemy w dowolnym miejscu, zrobić zdjęcie i od razu je wydrukować. Metoda działania jest dość prosta, podobnie jak samo korzystanie z urządzenia. Zdania na temat wynajmowania tego gadżetu są podzielone. Jedni sądzą, że jest to zbędny wydatek, biorąc pod uwagę iż koszty wynajęcia są dość wysokie. W zależności od miasta: Warszawa- ok. 850 zł, Kraków- ok. 700 zł, Lublin- ok. 900 zł, Łódź- ok 750 zł (ceny podano za wynajem budki na 2 godziny).

Z drugiej strony mamy zwolenników tejże atrakcji, którzy są zachwyceni efektami, nie tylko w postaci zadowolenia uczestników imprezy ale również pamiątki na lata w postaci zabawnych zdjęć. Ostatnimi czasy modne jest wynajmowanie fotobudek na wesela. Goście robią sobie zdjęcia z zabawnymi gadżetami, a następnie wedle pomysłu nowożeńców np. jedną kopie umieszczają w księdze życzeń a drugą zostawiają sobie na pamiątkę. Jest to ciekawe urozmaicenie imprezy, szczególnie jeśli wesele ma być dwudniowe.

Jeżeli postanowimy, żeby wynająć fotobudkę, pamiętajmy by wcześniej sprawdzić propozycje różnych firm i wybrać tę, która będzie najbardziej korzystna z naszego punktu widzenia. Przy wyborze obok ceny, zwróćmy również uwagę na aspekty takie jak np: strona firmy wynajmującej fotobudkę (tutaj możemy sprawdzić też portfolio, oceńmy zdjęć, czy jest taka jak oczekujemy?). Sprawdźmy czy firma gwarantuje obsługę o ile jej potrzebujemy (a więc osobę, która zachęci do robienia zdjęć a także w razie konieczności pomoże gościom ustawić sprzęt). Oceńmy również jak wygląda fotobudka http://www.imprezowyraj.pl/fotobudka/krakow/ oraz dowiedzmy się czy firma zapewnia tło do zdjęć.

Dodaj komentarz