Wybór mieszkania – najważniejsze zasady

Nie wiesz jakie mieszkanie wybrać? O co zapytać właściciela nieruchomości? Skorzystaj z naszych rad.

Nabycie nieruchomości to bardzo ważna decyzja, która może znacząco zmienić jakość naszego życia. Wielu Polaków marzy o własnym mieszkaniu i w związku z tym podejmują różne kroki, które prowadzą do tego samego celu, czyli zamieszkania na swoim. Niektórzy wybierają dłuższą, ale pewniejszą drogę, czyli oszczędzają przez parę lat, by potem przystąpić do kupna bez żadnych dodatkowych zobowiązań. Jednak większość decyduje się na zaciągnięcie kredytu na kilkanaście lat i wprowadzenie się w możliwie najkrótszym czasie.

Jednak musimy zacząć od poszukiwania odpowiedniej nieruchomości. Informacje o lokalach do sprzedaży są najczęściej zamieszczone w miejscowej prasie oraz na specjalnych stronach internetowych, np. sprzedaż mieszkań Lubin http://nieruchomoscilubin.com/. Warto również zapytać przyjaciół oraz rodzinę, czy ktoś wśród dalszych znajomych nie zamierza pozbyć się nieruchomości. Bardzo często sprzedawcy umieszczają ogłoszenia także na klatkach schodowych albo w oknach mieszkania. Dlatego też, gdy podoba nam się jakieś miejsce, ze względu na infrastrukturę lub walory krajobrazowe, to należy wybrać się w tą okolicę i poszukać takich informacji. Wybór nieruchomości powinno się dokładnie przemyśleć, ponieważ jest to inwestycja na lata. Mimo iż odpowiada nam pewien lokal to decyzję warto podjąć po kilku dniach, gdy rozważymy wszystkie wady i zalety przedmiotu transakcji. Bardzo rzadko zdarza się kupić nieruchomość w idealnym stanie, dlatego też należy się przygotować na dodatkowe koszty, np. remont pomieszczeń. Po pierwsze sprawdzamy stan łazienki, ponieważ to miejsce wymaga największych nakładów finansowych. Nawet jeżeli nie podoba nam się gust poprzedniego właściciela, ale widzimy, że przyłożył się do wykończenia wc, to warto przemyśleć ten zakup. Podstawowe pytanie, jakie również musimy zadać dotyczy ewentualnego zalania mieszkania. Niestety pozbycie się grzybów oraz pleśni ze ścian jest bardzo czasochłonne i nigdy nie mamy gwarancji, że pozbyliśmy się problemu na zawsze.

Do kupna mieszkania należy się odpowiednio przygotować oraz poświęcić dużo czasu i energii, aby znaleźć wymarzone lokum. Jednak, gdy uda nam się pomyślnie sfinalizować transakcję będziemy cieszyć się własnym M przez wiele lat.

Dodaj komentarz