Jak zaplanować naukę języka, gdy brakuje Ci czasu?

Brak czasu to powszechna wymówka, która skutecznie chroni nas przed robieniem rzeczy, na które nie mamy ochoty. Jednak, gdy znajdujemy ją zbyt często, może prowadzić nas do prokrastynacji, lenistwa lub nawet pewnych ograniczeń życiowych. O tym, jak zaplanować naukę języka, gdy wydaje nam się, że nie mamy czasu, przeczytasz w tym artykule.

Jak wydłużyć dobę – czas na naukę w niedoczasie

Każdego dnia zmagamy się z wyborami, które narzuca na nas brak czasu. Mamy wrażenie, że kiedy zrobimy jedną rzecz, to na pewno nie starczy nam już dnia na kolejną. W ten sposób próbujemy wytyczyć priorytety i jakoś zapanować nad zegarowym chaosem. Niepotrzebnie. Jedyne, co musimy zrobić, to znaleźć luki czasowe w ciągu dnia. U jednych może to być dojazd do pracy i szkoły, u drugich czekanie w kolejce, a u trzecich przeglądanie mediów społecznościowych. Jeśli sumiennie przyłożysz się do sprawdzenia, ile bezproduktywnych czynności wykonujesz w ciągu dnia, na pewno okaże się, że masz 15 minut na naukę angielskiego i to bez starty na śnie, relacjach z rodziną czy odpoczynku.

Codzienna nauka języka – sumienna organizacja dnia

Sposobów na codzienną, krótką i efektywną naukę angielskiego jest mnóstwo. Możemy, na przykład czytać blogi, oglądać filmy na YouTube, seriale z napisami lub zabawne kreskówki. Jednak od czasu do czasu przyda się dzień, w którym usiądziemy do książek lub pójdziemy na kurs do szkoły. Idealnym rozwiązaniem jest nauka języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ w szkole i pogłębianie swojej wiedzy poprzez zabawę w domu.

Cele językowe – wyzwanie na nowy rok

Niedługo nowy rok, więc może warto już teraz napisać listę swoich postanowień noworocznych? Kiedy naszym celem stanie się nauka angielskiego, z pewnością znajdziemy na nią czas nawet w natłoku zajęć. Myśląc o planach już teraz, zdążymy się zmotywować, by nie odwlekać zapisania się w styczniu na kurs lub kupienia podręczników do samodzielnej nauki. Pamiętaj, że czasami warto mierzyć siły na zamiary, ponieważ tylko wtedy osiągniemy to, czego pragniemy i będziemy z siebie dumni. Już samo wyobrażanie sobie biegłego władania angielskim, stanie się dla nas wystarczającą motywacją.