Jak zmotywować się do nauki angielskiego?

Zmobilizowanie się do nauki języka obcego dla wielu z nas jest bardzo trudne. Zwykle usprawiedliwiamy się brakiem czasu, nadmiarem obowiązków czy zmęczeniem. Wielu z nas po skończeniu szkoły nie chce już wracać do nauki, ponieważ lekcje angielskiego zapamiętało jako żmudne wkuwanie słówek i niezbyt ciekawe wypełnianie ćwiczeń z gramatyki. W dzisiejszych czasach jednak trudno funkcjonować bez znajomości języków obcych. Jak zatem zmotywować się do nauki?

Razem raźniej

Na kurs języka angielskiego warto zapisać się razem z kimś znajomym. Jeśli mamy taką możliwość, namówmy na wspólną naukę np. partnera, rodzeństwo czy koleżankę. Dzięki temu będziemy się wzajemnie motywować do pójścia na zajęcia i przygotowywania do lekcji. Jeśli inne obowiązki nam na to pozwolą, warto jest od czasu do czasu spotkać się, by razem powtórzyć materiał. Dla wielu z nas mobilizująca jest też możliwość rywalizacji. Takie osoby powinny wybrać kursy grupowe, gdzie będą mogły porównywać swoje wyniki i umiejętności z innymi uczniami. Ponadto jeśli opuszczą zajęcia, będą musiały nadrobić materiał, który poznała grupa, co także stanowi dodatkową motywację do pracy. 

Systematyczność

Niezależnie od tego, czy chodzimy na zajęcia, czy uczymy się samodzielnie, ważne jest, by wyznaczyć sobie przynajmniej jeden konkretny dzień w tygodniu i zawsze o tej samej godzinie siadać do nauki lub iść na lekcję. Taki stały punkt w terminarzu ułatwi nam planowanie innych zajęć w taki sposób, by w każdym tygodniu znaleźć chociaż godzinę na naukę języka.

System kar i nagród

By łatwiej było nam zabrać się do pracy, możemy założyć skarbonkę, do której po każdej lekcji angielskiego wrzucimy określoną kwotę pieniędzy, np. złotówkę. Po kilku tygodniach za zaoszczędzoną w ten sposób gotówkę będziemy mogli kupić sobie mały prezent. Ważne jest, żeby zebrana kwota została przeznaczona na drobnostkę, która jest tylko dla nas i to nam sprawi przyjemność, a nie np. na codzienne zakupy. Pamiętajmy jednak, by zachowywać się konsekwentnie i za każdą świadomie opuszczoną lekcję zabierać monetę ze skarbonki. 

Jeśli interesuje Cię kurs angielskiego Częstochowa, koniecznie zajrzyj na: http://tarkowski.edu.pl/.