Kurs hirudoterapii – czy warto?

Leczenie pijawkami ostatnimi czasy powraca do łask. Coraz więcej lekarzy poleca hirudoterapię jako wsparcie farmakoterapii lub jako sposób na zminimalizowanie objawów różnych schorzeń. A lista tych jest naprawdę imponująca. Czy warto więc zainwestować w kurs hirudoterapii? Jak on wygląda i ile kosztuje?

Program kursu

Zwykle kurs hirudoterapii trwa od 2 do 4 dni. W tym czasie kursanci dowiedzą się więcej na temat historii hirudoterapii, właściwości pijawek lekarskich, metodach stawiania pijawek, poznają listę chorób, które można w ten sposób leczyć, poznają wskazania i przeciwwskazania oraz odpowiednie przygotowanie siebie i pacjenta do zabiegu. Poza zajęciami teoretycznymi, na kursie odbywają się także zajęcia praktyczne pod okiem ekspertów. Po kursie uczniowie będą wiedzieć dokładnie, jak wyposażyć swój gabinet, gdzie znajdują się hodowle pijawek oraz jak przyrządzić maseczkę z wydzieliny pijawek. Po zakończeniu kursu osoby zainteresowane będą mogły także odbyć praktyki w gabinecie hirudoterapii.

Kurs kończy egzamin teoretyczny i praktyczny. Praktyczny egzamin polega na tym, ze kursant musi przyjąć od początku do końca kilku pacjentów i przeprowadzić zabieg. Egzamin odbywa się oczywiście pod okiem specjalistów. Po jego zaliczeni kursant otrzymuje certyfikat zgodny z Ministerstwem Edukacji. Certyfikat taki jest ważny na terenie całej Unii Europejskiej oraz w krajach pozaunijnych.

Ile to kosztuje i czy warto?

Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami/ to nie jest łatwa sztuka. Opanowanie jej zwykle kosztuje około 2000 zł. W koszt kursu wlicza się wyżywienie, materiały szkoleniowe oraz 10 pijawek do ćwiczeń. Za dodatkową opłatą można zaopatrzyć się w pakiet zawierający: pojemnik do przechowywania pijawek, pojemnik na zużyte pijawki, pijawki, pinceta hirudoterapeutyczna, nakłuwacze i opatrunki. O kursach i terminach przeczytasz więcej na stronie http://pijawki.abros.pl/. Tam również można zapisać się na nadchodzący kurs i dowiedzieć się więcej na temat samych pijawek.

Czy warto wybrać się na taki kurs? Biorąc pod uwagę rosnącą popularność hirudoterapii, uważamy, że warto.

Dodaj komentarz