Lekarzu – wyróżniaj się z tłumu

Jedną z ważniejszych form budowania wizerunku lekarza jest funkcjonalna i estetyczna strona internetowa. Obecnie większość osób szuka lekarza w internecie, a więc oczekuje między innymi znalezienia strony internetowej, na której znajdzie wszelkie potrzebne informacje.

Zainwestuj w dobrą stronę internetową

Strona internetowa dla Twojej działalności medycznej powinna być przemyślana zarówno pod kątem graficznym, jak i funkcjonalnym. Na początek zastanówmy się jednak nad treścią. Bardzo istotne jest, abyś wybrał treści ważne, niezbędne i wykluczył te, które raczej nigdy nie zostaną przeczytane przez potencjalnego pacjenta. Treści są oczywiście zależne od zakresu Twoich usług i specjalizacji. Wiąże się to z ilością podstron i ilością tekstu, który powinien być zarówno merytoryczny, jak i poprawny pod względem SEO. Treści nie powinny być ani za krótkie, ani za długie, lecz mają opisywać zwięźle wszystko, co jesteś w stanie zrobić dla swojego pacjenta.

Zamieść swoje zdjęcia i opis siebie oraz Twojej działalności. To przyciąga uwagę i buduje relację z pacjentem, który może Tobie zaufać. Kolejną rzeczą jest cennik i strona kontaktu. Obecnie większość pacjentów poszukujących dobrego lekarza w sieci chce z góry wiedzieć, że za określoną usługę zapłaci daną sumę pieniędzy. Pacjent może przygotować wcześniej pieniądze i nie będzie zaskoczony, że np. za leczenie kanałowe zapłaci 300 zł, a nie 100 zł. Z kolei dobrze skonfigurowana strona kontaktu sprawi, że Twoi pacjenci nie będą gubili się w drodze do Twojego gabinetu. Zadbaj o to, żeby na stronie znalazły się dane teleadresowe, mobilna mapa Google oraz formularz kontaktowy z ewentualną możliwością umawiania wizyt.

Formą jest treścią, czyli wygląd strony internetowej dla lekarzy

Poza treściami zwróć uwagę na wygląd strony. Kiedy np. zlecasz zrobienie strony agencji marketingowej, zajmującej się marketingiem medycznym http://nowoczesnylekarz.pl/realizacje/, skonsultuj wybór odpowiedniego szablonu. Szablon powinien być wyważony ze stonowaną, choć nieprzytłaczającą, kolorystyką i stosunkowo elegancki, ponieważ jesteś lekarzem, a nie fotografem, podróżnikiem czy grafikiem-freelancerem. Poprawna wizualnie strona buduje Twój wizerunek i wpływa zawsze na Twoją korzyść. Na koniec wiedz, że Twoja strona powinna być również unikalna i wyjątkowa, abyś nie zginął w tłumie.

Dodaj komentarz