Jak nie uczyć się angielskiego?

Jest wiele porad na temat tego, jak uczyć się angielskiego, by uczyć się szybciej, skuteczniej czy przyjemniej. My jednak skupimy się dzisiaj na problemie nauki angielskiego od nieco innej strony. Są rzeczy, których nie powinieneś robić lub w które nie powinieneś wierzyć, gdy chcesz nauczyć się języka. Co się do nich zalicza?

Sprawdzanie każdego nowego słówka

Załóżmy, że w ramach nauki angielskiego postanawiasz przeczytać jakąś książkę anglojęzycznego autora w oryginale. I tu się zaczyna problem. Gdy widzisz nowe słówko, zaraz szukasz go w słowniku, po czym zapisujesz w notesie. A nuż się kiedyś przyda. Tak naprawdę rzadko kiedy wracamy do tych słówek. Wypisując co rusz jakiś wyraz tracimy przyjemność z czytania. Lektura zamienia się w żmudne tłumaczenie tekstu. Nie musimy od razu wszystkiego rozumieć. Już czytanie samo w sobie uaktywnia pasywną znajomość słówek, co później ułatwia nam ich stosowanie w pisaniu czy mówieniu. Jeśli będziemy wszystko zapisywać, stracimy tylko czas, a niewiele się nauczymy.

Zajęcia angielskiego? „Dziś mi się nie chce”

Chodzisz do szkoły językowej, ale nie zawsze pojawiasz się na zajęciach? To duży błąd! Tylko systematyczne uczęszczanie na zajęcia zapewni nam stały kontakt z językiem. Nawet dwa tygodnie przerwy może sprawić, że materiał, który na ostatnich zajęciach wydawał się prosty, teraz będzie mało zrozumiały. Bo żeby go zapamiętać, trzeba go dobrze utrwalić. Jeśli jednak nie będziemy pojawiać się na zajęciach regularnie, nie będziemy mieli możliwości powtórki. Lepiej więc pojawiać się regularnie na lekcjach i powtarzać wszystko, co już przyswoiliśmy.

Wkuwanie słówek bez kontekstu

Zapewne zdajecie sobie sprawę, że jedno słówko w angielskim może mieć kilka, kilkadziesiąt, a nawet więcej znaczeń. Jeśli będziemy uczyć się słówek „na sucho”, nigdy ich nie zapamiętamy. Ważny jest bowiem kontekst użycia danego wyrazu. Dlatego lepiej jest powtarzać sobie całe zdania z użyciem słówka w odpowiednim kontekście, a nie jedynie same słówko.

Jeśli interesuje Cię nauka języka angielskiego Częstochowa, zajrzyj na stronę: http://tarkowski.edu.pl.

Dodaj komentarz