Pułapki cenowe w wypożyczalniach samochodowych

Wypożyczenie samochodu nie należy wcale do łatwych formalności. Z pozoru banalny proces może przysporzyć nam wielu kłopotów. Wystarczy tylko chwila nieuwagi, by nasze koszty podróży znacznie wzrosły. A często jest już za późno, by zrezygnować z oferty. Z jakimi pułapkami cenowymi mamy najczęściej do czynienia?

Wiek kierowcy

Uwaga, pułapka numer 1. Jeśli jeszcze o tym nie wiesz, kierowcy poniżej 25 roku życia płacą więcej w większości firm. Dodatkowe koszty mogą sięgać nawet 100 czy 200 zł dziennie. Czasami młodzi klienci nie wypożyczą auta w ogóle. Dlaczego? Niby niektóre wypożyczalnie, jako minimalny wiek podają 21 lat, ale jest jeden haczyk. Taki kierowca musi mieć prawo jazdy minimum od 3 czy 4 lat. Więc w sumie na jedno wychodzi…

Lokalizacja

Często zdarza się, że wypożyczając auto na lotnisku, musimy uiścić dodatkową opłatę lotniskową. Oczywiście czasami zdarza się, że jest ona już wliczona w cenę. Podobne problemy możemy napotkać oddając auto w innym miejscu niż je odbieraliśmy. Warto więc wcześniej dowiedzieć się, jak wygląda ta kwestia.

Godzina

Niektórym wydaje się, że jeśli oddamy samochód godzinę po terminie, nic się nie stanie, a najwyżej dopłacimy kilka złotych za tę godzinę. Niestety sprawa wygląda nieco inaczej i przypomina raczej dobę hotelową. Jeśli wypożyczamy auto o 11.00, a oddajemy je o 12.00 następnego dnia, płacimy już za całą kolejną dobę. Co prawda, niektóre firmy idą nam w tej kwestii na rękę, ale trzeba na to uważać.

Dodatkowe koszty często też poniesiemy, jeśli wypożyczamy samochód poza godzinami pracy biura wypożyczalni.

Polityka paliwowa

Jeśli nie chcemy przejechać się na polityce paliwowej, najkorzystniejszą dla nas opcją będzie wypożyczenie auta z pełnym bakiem i zwrócenie go w takim samym stanie. Unikajmy firm, które żądają zwrotu auta z pustym bakiem. Wówczas będziemy płacić zawyżoną cenę za paliwo i wysoką opłatę za serwis. Stacje paliw na wypożyczalniach mają bardzo wysokie ceny.

A jeśli interesuje Cię wypożyczalnia samochodów Będzin bez pułapek cenowych, wejdź na stronę: https://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-bedzin/.

Dodaj komentarz