Język angielski dla początkujących

Obecnie najpopularniejszym językiem obcym na świecie jest język angielski, dlatego też jego znajomość jest bardzo ważna. Bez wątpienia jest to język nauki, biznesu, współpracy międzynarodowej i dyplomacji. Dzięki niemu można uczyć się i studiować za granicą, a co najważniejsze, znalezienie dobrze płatnej pracy w Polsce lub Europie jest znacznie łatwiejsze. Na co zwrócić uwagę, gdy dopiero rozpoczynamy przygodę z nauką języka obcego?

Wybór odpowiedniej metody

Mamy wiele możliwości jeśli chodzi o wybór metody nauki. Można zdecydować się na naukę we własnym zakresie, w grupie kursantów, w szkole językowej jak i indywidualną z lektorem. Mając dostęp do Internetu pewnie wiele osób zdecydowało by się na naukę online. Niewątpliwie jest to wygodna forma, ponieważ możemy uczyć się kiedy chcemy i kiedy znajdziemy na to czas. Jednak wygodna nie znaczy efektywna. Dlaczego? Nie zapominajmy o tym, że ucząc się nowego języka popełniamy sporo błędów. Jeśli nie ma obok nas osoby, która nam wszystko dokładnie wytłumaczy i w razie potrzeby powtórzy, to sami się zniechęcimy. Szkoły językowe prowadzą zajęcia grupowe oraz indywidualne. Chcąc uzyskać jak najlepsze efekty warto uczyć się w grupie.

Nowoczesne metody nauki – metoda Callana

Kluczem do sukcesu jest konwersacja. Na tym opiera się coraz bardziej popularna metoda Callana, którą oferuje szkoła angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/. Kluczową rolę odgrywała ona w armii – używali jej żołnierze, w celu szybkiej nauki języka mówionego. Na czym ona polega? Osoba prowadząca zajęcia zadaje uczniom pytania, które dotyczą różnych rzeczy związanych ze słownictwem wprowadzanym na danej lekcji i oczekuje szybkiej odpowiedzi (oczywiście w języku nauczanym). Osiągnięcie celu gwarantuje nam powtarzanie materiału, ponieważ zgodnie z tą metodą uczniowie nie mogą zapisywać nowych słówek ani robić notatek. Natomiast nauczyciel ma za zadanie na bieżąco poprawiać błędy w wypowiedziach uczniów. Dzięki temu osoby uczą się poprawnie formułować zdania i wyrażenia.

Należy pamiętać, że dobra szkoła to nie wszystko, gdyż bez motywacji nie uda nam się osiągnąć nawet najmniejszych sukcesów, nie mówiąc o podjęciu wyzwania jakim jest nauka języka.

Dodaj komentarz