Dobrybiznes24.net

Blog biznesowy

Dla firm Polecane

Język angielski dla początkujących

Obecnie najpopularniejszym językiem obcym na świecie jest język angielski, dlatego też jego znajomość jest bardzo ważna. Bez wątpienia jest to język nauki, biznesu, współpracy międzynarodowej i dyplomacji. Dzięki niemu można uczyć się i studiować za granicą, a co najważniejsze, znalezienie dobrze płatnej pracy w Polsce lub Europie jest znacznie łatwiejsze. Na co zwrócić uwagę, gdy dopiero rozpoczynamy przygodę z nauką języka obcego?

Wybór odpowiedniej metody

Mamy wiele możliwości jeśli chodzi o wybór metody nauki. Można zdecydować się na naukę we własnym zakresie, w grupie kursantów, w szkole językowej jak i indywidualną z lektorem. Mając dostęp do Internetu pewnie wiele osób zdecydowało by się na naukę online. Niewątpliwie jest to wygodna forma, ponieważ możemy uczyć się kiedy chcemy i kiedy znajdziemy na to czas. Jednak wygodna nie znaczy efektywna. Dlaczego? Nie zapominajmy o tym, że ucząc się nowego języka popełniamy sporo błędów. Jeśli nie ma obok nas osoby, która nam wszystko dokładnie wytłumaczy i w razie potrzeby powtórzy, to sami się zniechęcimy. Szkoły językowe prowadzą zajęcia grupowe oraz indywidualne. Chcąc uzyskać jak najlepsze efekty warto uczyć się w grupie.

Nowoczesne metody nauki – metoda Callana

Kluczem do sukcesu jest konwersacja. Na tym opiera się coraz bardziej popularna metoda Callana, którą oferuje szkoła angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/. Kluczową rolę odgrywała ona w armii – używali jej żołnierze, w celu szybkiej nauki języka mówionego. Na czym ona polega? Osoba prowadząca zajęcia zadaje uczniom pytania, które dotyczą różnych rzeczy związanych ze słownictwem wprowadzanym na danej lekcji i oczekuje szybkiej odpowiedzi (oczywiście w języku nauczanym). Osiągnięcie celu gwarantuje nam powtarzanie materiału, ponieważ zgodnie z tą metodą uczniowie nie mogą zapisywać nowych słówek ani robić notatek. Natomiast nauczyciel ma za zadanie na bieżąco poprawiać błędy w wypowiedziach uczniów. Dzięki temu osoby uczą się poprawnie formułować zdania i wyrażenia.

Należy pamiętać, że dobra szkoła to nie wszystko, gdyż bez motywacji nie uda nam się osiągnąć nawet najmniejszych sukcesów, nie mówiąc o podjęciu wyzwania jakim jest nauka języka.